Witamy ! Życzymy udanych zakupów.

Zaloguj się lub Załóż konto

Kontakt  :   telefon  42 288 47 75 ,   501 302 411    Więcej o nas  

 

Chamo sapiens /  Fedorowicz

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Chamo sapiens / Fedorowicz

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: Jest na półce

29,00 zł
LUB

Autor

Jacek Fedorowicz


STAN IDEALNY

Opis

Kapitalna lektura dla Polaków, Nie-Polaków, Europejczyków i Nieprzynależnych. Dla tych, których Polska dopadła, i tych, którzy robią przed nią heroiczne uniki.

Czysta radość czytania!

Jacek Fedorowicz od zawsze zajmuje się zawodowo rozśmieszaniem. Na rozpoczęcie dziewiątej dekady życia przygotował książkę nietypową - z tekstami do mówienia. Jego słynne monologi, felietony wygłaszane na estradach, w studiach radiowych i telewizyjnych to niedościgniony wzór wyrafinowanego humoru i błyskotliwej ironii.

Pretekstem do stworzenia „dialożków ponadczasowych" może być wszystko - kolejkowe rodaków rozmowy, wieczorne wydanie telewizyjnego serwisu informacyjnego, banały z głośników dworcowych, wynik meczu, a nade wszystko ocean bezwstydu przedstawicieli polskiej sceny politycznej. Wobec czujnego ucha satyryka nikt nie może czuć się bezpieczny. Wrodzona dyplomacja i dobre maniery pozwalają Fedorowiczowi bezlitośnie karcić mentalnych abnegatów, ale bez jadu i zawiści.

Monologi, dialogi, skecze i scenki.

Wszystko wspaniale zilustrowane przez samego Autora.

Panie i Panowie! Oto mistrz satyry i jego archiwum dowcipu. Jacek Fedorowicz

ur. 1937 r., satyryk, aktor, dziennikarz, scenarzysta, felietonista, rysownik, maratończyk. Znany z wielu kultowych filmów (np. Nie ma róży bez ognia, Do widzenia, do jutra i Polowanie na muchy), współzałożyciel (m.in. ze Zbigniewem Cybulskim i Bogumiłem Kobielą) studenckiego teatru Bim-Bom. Od lat 60. występował w telewizyjnych programach rozrywkowych (Poznajmy się, Małżeństwo doskonałe), audycjach radiowych (m.in. 60 minut na godzinę, gdzie wykreował słynną postać Kolegi Kierownika) i na estradzie. Szczególnie pamiętany z „drugoobiegowego" satyrycznego Dziennika Telewizyjnego tworzonego w latach 80.

Informacje

Autor Jacek Fedorowicz
ISBN / EAN 9788380322752
Liczba stron 365
format 23.5 cm
Miejsce i rok wydania Warszawa 2018
Okładka twarda
Wydawnictwo Wielka Litera
Seria wydawnicza Nie
Stan fizyczny idealny

Q & ATagi

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.