Witamy ! Życzymy udanych zakupów.

Zaloguj się lub Załóż konto

Kontakt  :   telefon  42 288 47 75 ,   501 302 411   

Dama z jednorożcem

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Dama z jednorożcem

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: Jest na półce

6,00 zł
LUB

Autor

Tracy Chevalier


KSIĄZKA ANTYKWARYCZNA STAN BARDZO DOBRY (-)

Opis

Tracy Chevalier znana jest czytelnikom ze swoich cieszących się popularnością wcześniejszych powieści: Dziewczyna z perłą, Spadające anioły. Duże uznanie przyniosła jej zwłaszcza Dziewczyna z perłą — niezwykły portret Ver-meera i jego tajemniczej muzy. To na podstawie tej powieści powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Petera Webbera, w którym główne role grają: Colin Firth, Scarlett Johansson, Tom Wilkinson.

W powieści Dama z jednorożcem Tracy Chevalier ponownie zmierzyła się z dziełem sztuki — tym razem rzecz dotyczy cyklu gobelinów, które tkano pod koniec XV wieku. Jest to fascynująca opowieść o ludzkich namiętnościach, o rozmaitych uwikłaniach emocjonalnych, o sztuce, która tych namiętności jest obrazem.

Wielbicielom Dziewczyny z perłą na pewno spodoba się atmosfera tej książki. Tracy Chevalier całkowicie odnowiła powieść opartą na motywach historycznych.

To było zamówienie życia.
Jean Le Viste, piętnastowieczny wielmoża, chce uczcić wzrost swojej pozycji na Dworze, zlecając Nicolasowi des Innocents wykonanie projektów sześciu gobelinów. Utalentowany, ambitny i ceniony miniaturzysta początkowo z niechęcią odnosi się do zamówienia, zwłaszcza że ma malować bitwę, konie... Wszelkich wątpliwości dotyczących tej pracy pozbywa się dopiero wtedy, gdy poznaje piękną córkę klienta, Claude, i gdy okazuje się, że zamiast bitwy na gobelinach ma być... jednorożec.

To były całkowicie nowatorskie projekty.

Georges de la Chapclle, znany brukselski tkacz, podejmuje się największego wyzwania w swojej zawodowej karierze. Nigdy wcześniej tyle nie ryzykował. Nagle wraz z rodziną staje się częścią wymyślonego świata miłosnych intryg i coraz bardziej daje się weń wciągnąć w swojej rozgrywce z wyzwaniem oraz z niesfornym paryskim malarzem.

To, co powstało, zmieniło ich życie.

Trący Chevalier, autorka znanych i cenionych na całym świecie książek (Dziewczyna z perlą, Spadające anioły), utkała niezwykle bogatą i kolorową opowieść o ludzkich namiętnościach oraz cenie, którą trzeba zapłacić za talent.

Informacje

Autor Chevalier Tracy
ISBN 9788372986009
Liczba stron 259
format 18.5x12.5 cm
rok wydania Poznań 2004
Okładka miękka / paperback
Wydawnictwo Zysk i s-ka
Seria wydawnicza KAMELEON
Stan fizyczny bardzo dobry (-)

Q & ATagi

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.