Witamy ! Życzymy udanych zakupów.

Zaloguj się lub Załóż konto

Kontakt  :   telefon  42 288 47 75 ,   501 302 411    Więcej o nas

Niemka jedzie do Polski

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

  • Niemka jedzie do Polski

Niemka jedzie do Polski

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: Jest na półce

25,00 zł
LUB

Autor

Tina Stroheker


STAN IDEALNY

Opis

Do czytania książki Tiny Stroheker zapraszam osoby, które uważają, że warto wiedzieć, co pewna Niemka może sobie myśleć  o    Polakach, co czuć w związku z Polską i jakie mieć intencje. Do czytania zapraszam także osoby, które sądzą, że znają wszelkie niemieckie myśli, uczucia, pragnienia i nie muszą się niczego w tej sprawie dowiadywać, bo wszystko wiedzą. A jednak niekoniecznie wiedzą. Jeśli zaczną czytać, Tina Stroheker prawdopodobnie ich zaskoczy.

Tina Stroheker jest poetką z zachodnich Niemiec, która odwiedziła skupiska mniejszości niemieckiej w Polsce, głównie na Opolszczyźnie. Zanim jednak nawiązała bliższy kontakt z Opolszczyzną i tamtejszymi Niemcami, zaznajomiła się, żyjąc w Badenii-Wirtembergii, z literaturą i poezją polską, a w końcu z językiem polskim. Wtedy też zaczęła pisać o swoim przeżywaniu tych literackich wtajemniczeń, odkrywaniu polszczyzny (...)

Możemy sami przejrzeć się w oczach autorki jak w lustrze, bo ta podróżniczka widzi nie tylko Niemców lecz również Polaków i odkrywamy wtedy, na jakich polach cywilizacji, mentalności, obyczaju dzieli nas i Niemców naprawdę wielki dystans. Są to jednak inne pola, niż sobie większość polska w Polsce wyobraża.

(Jacek Bocheński w przedmowie do wydania polskiego)

Tina Stroheker jest poetką, nie dziwi mnie więc jej opór wobec uprzedzeń. Sadzę, że pojechała do Polski, aby stworzyć sobie własny obraz kraju, obraz, który ma być wolny od starych i nowych stereotypów. Za tę książkę należy się autorce wdzięczność czytelnika zarówno niemieckiego, jak i polskiego.

(Andrzej Szczypiorski w przedmowie do wydania niemieckiego)

Informacje

Autor Stroheker Tina
ISBN / EAN 83-904843-6-6
Liczba stron 230
format 21.0 x 14.0 cm
Miejsce i rok wydania Katowice 2000
Okładka twarda + obwoluta / hardcover with jacket
Wydawnictwo Nie dotyczy
Seria wydawnicza Nie dotyczy
Stan fizyczny idealny

Q & ATagi

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.