Witamy ! Życzymy udanych zakupów.

Zaloguj się lub Załóż konto

Kontakt  :   telefon  42 288 47 75 ,   501 302 411    Więcej o nas  

 

Polska w Drugiej Wojnie Światowej /  Garliński

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Polska w Drugiej Wojnie Światowej / Garliński

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: Jest na półce

12,00 zł
LUB

Autor

Józef Garliński


KSIĄŻKA ANTYKWARYCZNA STAN BARDZO DOBRY

Opis

Przed Drugą Wojną Światową Polska była ubogim krajem, który po stu kilkudziesięciu latach rozbiorów, w wielkim trudzie zmierzał do administracyjnego, gospodarczego i społecznego zjednoczenia swych ziem. Ponadto młode państwo musiało nadać jednolity kierunek polityce wewnętrznej i zagranicznej, a było stale zagrożone niemieckim rewizjonizmem i wywrotową działalnością Rosji. Jednak naród polski, związany kulturą i tradycją z zachodem, był prężny i zdecydowanie dążył do odrobienia zaborczych strat i do włączenia się w życie wielkiej, europejskiej rodziny na równych i sprawiedliwych prawach.

Długotrwała niewola wykluczała jakikolwiek kompromis ze strony Polaków, rząd polski musiał więc odrzucić wszelkie pretensje Hitlera, gdy doszedł on do władzy, przekreślił uchwały Wersalu i zagroził nową wojną. Nie wchodziła także w grę zgoda na wkroczenie na teren Polski Czerwonej Armii, która wraz z zachodnimi demokracjami miałk okrążyć niemieckie państwo. Naród polski, zdecydowany na walkę w obronie swej wolności, przyjął gwarancje Zachodu wiedząc, że z tego powodu pierwszy padnie ofiarą niemieckiego ataku.

Autor przedstawia w swej książce obraz Polski przedwojennej, sytuację w Europie przed niemieckim atakiem, wysiłki zmierzające do uratowania pokoju i początek wojny. Później, w wielu rozdziałach, przedstawiony został udział Polski w Drugiej Wojnie Światowej na tle wielkiej panoramy globalnych zmagań. Książka obejmuje wszystkie aspekty walki narodu polskiego z obydwoma agresorami, jego wysiłki zmierzające do uzyskania poparcia zachodnich aliantów, szukanie porozumienia z Sowiecką Rosją przy jednoczesnej determinacji obrony swych granic, jak również popełnione błędy, słabości i spory. Żaden ważniejszy fakt historyczny i żadna z ważniejszych postaci nie zostały pominięte.

Informacje

Autor Józef Garliński
ISBN / EAN 83-85218-01-7
Liczba stron 512
format 20.5 cm
Miejsce i rok wydania Nie
Okładka miękka
Wydawnictwo Volumen
Seria wydawnicza Nie
Stan fizyczny bardzo dobry

Q & ATagi

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.