Witamy ! Życzymy udanych zakupów.

Zaloguj się lub Załóż konto

Kontakt  :   telefon  42 288 47 75 ,   501 302 411    Więcej o nas

Poszukiwacze gatunków /  Conniff

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Poszukiwacze gatunków / Conniff

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: Aktualnie brak na półce

32,00 zł

Autor

Richard Conniff


KSIĄŻKA ANTYKWARYCZNA STAN BARDZO DOBRY

Opis

Jeszcze kilka pokoleń wstecz nawet wykształceni ludzie wciąż byli pewni, że żyją w fantastycznym, zaludnionym potworami świecie. Przyrodnicy często mylili się co do podstawowych faktów. Kiedy odnaleziono kopalny szkielet ogromnego jaszczura, pewien świetnie wykształcony szwajcarski lekarz uznał go za grzesznika, który utonął podczas Potopu. Przyrodnicy nie potrafili nawet odróżnić niektórych roślin od zwierząt i prowadzili gorące dyskusje, czy jedno może przekształcić się w drugie.

To wszystko miało ulec zmianie, kiedy mała grupa odkrywców postanowiła wyjaśnić zagadki i tajemnice przyrody. Wielka era odkryć przyrodniczych trwała niecałe dwieście lat, od XVIII do XX wieku. Rozpoczęła się w 1735 roku, kiedy szwedzki botanik Karol Linneusz stworzył system klasyfikacji organizmów. Był charyzmatycznym nauczycielem, który używał wulgaryzmów i wykazywał religijny podziw dla cudów przyrody. Jego słowa zainspirowały dziewiętnastu studentów, którzy wybrali się w podróże badawcze. Połowa tych „apostołów”, jak sam ich nazywał, straciła życie w służbie jego misji. Badacze*z innych krajów, których również zainspirował Linneusz, poszli wkrótce w ich ślady, polując na nowe gatunki w najbardziej odległych krańcach globu.

Odkrywanie gatunków zmieniło podstawy wiedzy i wiary. Nowe gatunki wywoływały niepokojące pytania o pochodzenie człowieka i wiek naszej planety. Kiedy dziś przeglądamy się w lustrze, widzimy to, co poszukiwacze gatunków przed nami odsłonili.

Informacje

Autor Richard Conniff
ISBN / EAN 9788376486598
Liczba stron 414
format 21 cm
Miejsce i rok wydania Warszawa 2011
Okładka miękka
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Seria wydawnicza Nie
Stan fizyczny bardzo dobry

Q & ATagi

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.