Witamy ! Życzymy udanych zakupów.

Zaloguj się lub Załóż konto

Szalona pogoń /  Crick

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Szalona pogoń / Crick

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: Jest na półce

10,00 zł
LUB

Autor

Francis Crick


KSIĄŻKA ANTYKWARYCZNA STAN BARDZO DOBRY

Opis

SZALONA POGOŃ. W poszukiwaniu tajemnicy życia

Francis Crick to jeden z największych uczonych współczesności genetyk współtwórca biologii molekularnej dziedziny która odmieniła oblicze nauki i świata w drugiej połowie XX wieku.

W SZALONEJ POGONI autor przedstawia, mając na uwadze szerszą rzeszę czytelników,; naukową przygodę, jaką przeżył dochodząc wespół z Jamesem Watsonem do odkrycia struktury przestrzennej DNA, zbliżając się w ten sposób do wyjaśnienia biologicznego aspektu tajemnicy życia. Ta fascynująca książka wprowadza nas w sam środek najgłębszych zagadnień genetyki czy - szerzej - nauk przyrodniczych w sposób żywy i przystępny, wręcz anegdotyczny dowodząc, że osiągnięcia „mniszej"pracy naukowców mogą i powinny przeniknąć do świadomości ogółu, dotyczą wszak żywej codzienności ludzi.
SZALONA POGOŃ przedstawia unikalne opisy doświadczeń, które zalicza się do najbardziej błyskotliwych w historii nauk przyrodniczych, a zmierzających do ustalenia charakteru kodu genetycznego.

FRANCIS CRICK (ur. 1916)- angielski biochemik i genetyk, był pracownikiem naukowym Laboratorium Biologii Molekularnej wCambridge. Współodkrywca struktury przestrzennej DNA, prowadził badania kodu genetycznego, warunkującego przekazywanie informacji genetycznej. Bohater filmu BBC pt. TAJEMNICA ŻYCIA, pokazywanego również w polskiej TV. Autor przetłumaczonej na język polski książki ISTOTA I POCHODZENIE ŻYCIA. Laureat Nagrody Nobla w 1962roku.

Informacje

Autor Crick Francis
ISBN / EAN 83-86857-22-6
Ilość stron 230
format 21 cm
Miejsce i rok wydania Warszawa 1996
Oprawa twarda / hardcover
Wydawca Volumen
Seria wydawnicza Nie
Stan fizyczny bardzo dobry

Q & ATagi

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.